Vezë Sharri dhe Lecker

VIP informacione

Jozefina Çoba Topalli

Lajmëtari Shkup at VIP - 13 hours ago

Afërdita, duke shijuar Tiranën

Lajmëtari Shkup at VIP - 15 hours ago
Afërdita tashmë është kthyer në Shqipëri, ku duket mëse e lumtur për këtë fakt. Ka takuar shoqërinë e saj më të ngushtë, ka frekuentuar clubet e preferuara duke soditur kështu të gjithë Tiranën. Ashtu si çdo kush dhe Afërdita po shijon vëndin e saj. Veprimtaritë e saj ne i mësojmë nga fotot dhe statuset në facebook. “Halo !! Dont worry be Sexy lol… [image: :-)]))”- shkruan Afërdita mbi një foto të publikuar në facebook-un e saj.

Më thuaj ç’fat ke!

Lajmëtari Shkup at VIP - 16 hours ago
** *Mediat italiane shkruajnë: “Ylli shqiptar”, një vlerësim për aktoren shqiptare Luli Bitri, e cila javën që shkoi është vlerësuar si aktorja më e mirë në filmin e regjisorit italiane Peter Marcias, në rolin e Alinës, një rome që dëshmon plagët sociale përballë jetës evropiane, një film i përkrahur nga UNICEF i komisionit i Filmit të Sardenjës për “vlerën e lartë të mesazhit të përmbajtur në film”.* *Mediat italine: Ylli shqiptar / Luli Bitri, aktorja më e mirë: Një rome bie në dashuri me policin italian* Për miqtë dhe krahinën e Cagliari një lajm i vogël: në kinemanë Cineëorld ... more »

Film shqip – Plumbi i fundit 2

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 day ago

Cristiano Ronaldo tradhton Irina Shayk me Miss BumBum…? (FOTO)

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 day ago
27 vjeçarja Andressa Urach duket se do të jetë në qendër të vëmendjes së medias për javët e ardhshme. Ajo raportohet se është femra me të cilën Cristiano Ronaldo ka tradhtuar të dashurën e tij Irina Shayk. Në një prononcim për tabloidin “The Sun”, ajo është shprehur se Ronaldo i ka dërguar mesazhe ku i shkruante se ishte fiksuar pas saj dhe e thërriste “kalë i vogël” për shkak se i pëlqenin vithet. Ajo sqaron se kanë përfunduar në një natë të zjarrtë seksi javën e kaluar, vetëm 48 orë përpara se Ronaldo dhe Reali i tij të humbisnin 4 me 1 përballë Borussia Dortmund. “Ishte e pabesu... more »

Irina Shayk, super seksi duke u freskuar (FOTO)

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 day ago
Irina Shayk tregon aftësitë e saj në oborr në setin më të fundit fotografik, ku “ngre temperaturat” duke u freskuar me ujë. Modelja ruse shihet e veshur me veshje të stinës së verës dhe duke spërkatur veten. 27-vjeçarja e ka realizuar këtë set fotografik për markën kanadeze Dynamite.

Angela Martini ne kopertinen e "Maxim" - Foto/Video

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 day ago
Angela Martini dhe Fadil Berisha i tregojne zviceraneve se si te jene seksi Albanian Style :) Modelja e njohur zbukuron kopertinen e versionit zvicerian te revistes se njohur "Maxim" me nje sesion fotografik te realizuar nga fotografi Fadil Berisha. Ketu po ju sjellim fotot si dhe videon nga sheshi i xhirimit. Hot Hot Hot!

Adelina Ismalji i kthehet Prishtinës

Lajmëtari Shkup at VIP - 2 days ago
[image: Adelina Ismajli]Adelina Ismajli Adelina Ismajli ka bërë një rikthim në Kosovë duke kënduar në ceremoninë e 23 vjetorit të themelimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë. E shquar si një simpatizante e madhe e ish presidentit historik të Kosovës dhe ish kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ibrahim Rugova, Adelina ka rikthyer në skenë këngën “Ushtrinë time do të bëjë me Ibrahim Rugovën”, këngë kjo të cilën këngëtarja e kishte kënduar për herë të parë në vitin 1996. Ajo fillimisht ka kënduar këngën “Skënderbe”, e publikuar vitin e kaluar, e cila përmban një ... more »

Clubbing Albania Style

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago

Anxhela Martini i rrit cmimin qytetit kinez

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
Anxhela Martini gjendej ne zonen e Qytetit Kinez te Nju Jorkut per te realizuar nje sesion fotografik per nje rubrike reviste, i cili jo vetem rriti temperaturat, por dhe vleren e cmimeve perreth.

O2 Band - Pak dashuri pak xhelozi

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago

Bloody - Kujtimet

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago

Aktori James Biberi: Rolet negative nuk dëmtojnë imazhin e shqiptarëve

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
** *SHBA -* Aktori James Biberi i tha Zërit të Amerikës se nuk beson që roli negativ i një shqiptari që ai luan në filmin Dead Man Down të prishë imazhin e shqiptarëve në përgjithësi. James Biberi mund të shihet në filma të ndryshëm të Hollivudit si Analyze That, The Brave One, The Hoax, Drive, dhe në Dead Man Down, filmi i tij i fundit, ku ai luan rolin e një shqiptari, pjesë e krimit të organizuar. *Çfarë kujtoni me më shumë kënaqësi nga fëmijëria juaj? ** *Kujtimet e mia të hershme të fëmijërisë janë nga koha kur u rrita në Nju Jork, pasi isha shumë i vogël kur u ika nga ... more »

Dafina Zeqiri sjell videoklipin “Your Love”

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, ka sjellur edhe versionin anglisht të këngës së saj hit, “Veç Ti”. Dafina, e cila kohë më parë publikoi versionin shqip me videoklip të këngës “Veç Ti”, e cila është shndërruar në hit të madh, ka vendosur të shprehë talentin e saj si tekstshkruese në versionin anglisht të këtij projekti. Besohet se Dafina së shpejti pritet të lansojë projekte të cilat, ndër të tjera edhe albumin “Bloodah”. Së fundmi Dafina ishte shumë e përfolur nëpër mediat shqiptare, pas gjestit të famshëm të ‘prekjes së zogut’ në një prej koncerteve të saj në Zvicër.

Alban Skenderaj dhe Capital T “Një ëndërr” – VIDEOKLIP

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
Ylli shqiptar, Alban Skenderaj, ka publikuar bashkëpunimin e tij më të ri me reperin nga Prishtina, Capital T, të titulluar “Një Ëndërr”. Kënga e kthen më ndryshe Albanin në skenën e muzikës shqiptare. Pos dukjes së re dhe ndryshimit të vogël në stil, ai mund të thuhet se ka goditur fuqishëm me projektin e ri. Capital T ndryshoi pistën e tij nga ajo e dashurisë, në atë sociale – dhe madje tregohet mjaft i suksesshëm. Kënga flet për aktualitetin dhe nevojën për ndryshime të mëdha në jetërat e njerëzve. Motivimi dhe inspirimi vjen nga vet videoklipi, i cili është jashtëzakonisht i buku... more »

FOTO – Irina Shayk në setin e ri fotografik të Beach Bunny

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
Irina Shayk vjen me një set fotografik ku ngjan si një braziliane në paradën e madhe të karnavaleve të Rio de Jeneiro. Supermodelja ruse ka pozuar me bikini dhe nëse jeni në gjendje të shikoni në pjesën e kokës, do të vini re puplat e mëdha, karakteristike të vajzave karioka. Fotot e 27-vjeçares janë bërë në kuadër të fushatës së markës Beach Bunny me titull “Më ço në Rio”. [image: 5] [image: 1] [image: 2] [image: 3] [image: 4] [image: 6] [image: 7] [image: 8] [image: 9] [image: 10]

Modelja me të pasmet më seksi në botë

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
Një tjetër “show” në plazhet e Miamit për Vida Guerra,modelja kubane e apasionuar pas futbollit amerikan dhe shumë e vlersuar për të pasmet e saj,duke u konsideruar kështu si më seksi në botë. Modelja,nuk ka nguruar ta vendosi akoma më shumë në dukje këtë “cilësi” që ka në trupin e saj,gjatë fotove të realizuara. P.K [image: v1] [image: v2] [image: v3] [image: v5]

Engjëjt e “Victoria’s Secret” në një seksi reklamë për Lamborghini – VIDEO

Lajmëtari Shkup at VIP - 4 days ago
Engjëjt e “Victoria’s Secret” në një seksi reklamë për Lamborghini – VIDEO: [image: reklama-420x215] Alessandra Ambrosio, Carly Clos, Candice Swanepoel dhe Lais Ribeiro janë në rolet kryesore në reklamën më të re për Lamborghini. Reklama me engjëjt e markës më të famshme për të brendshme femrash “Victoria’s Secret” është në regji të Michael Bay.

“A m’ke shpirt”, kënga e fundit e Labit (VIDEO)

Lajmëtari Shkup at VIP - 5 days ago
Këngëtari i mirënjohur, Labinot Tahiri, ka sjellë projektin më të ri muzikor. Labi ka publikuar këngën me titull “A m’ke shpirt” që padyshim se do të pëlqehet shumë nga fansat e tij. Këngëtari nga Ferizaj, i cili është mjaft i kërkuar nëpër mbrëmje gazmore sidomos gjatë verës, i ka paraprirë sezonit me një baladë.

Gena “Sa Vuaj Për Ty”

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago

60 SEKONDA INTERVISTA – GENTA ISMAJLI

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago

Noizy, zbulon anen e panjohur te tij….(VIDEO)

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago

Kënga e Rita Orës me Snopp Dogg – VIDEO

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: rita1]Më në fund, kënga e shumëpritur e Rita Orës me Snopp Lion (Dogg) doli në treg këtë fundjave. E titulluar “Torn Apart” dhe pjesë e albumit “Reincarnated” e reperit të famshëm amerikan, kenga e dy artisteve i dedikohet nje historie të dështuar dashurie. Kënga, e cila pritet të shnderrohet në një prej hiteve të veres, dallohet për faktin se përfshin tre rryma muzikore brenda saj, “R&B”, “rap” dhe “raggae”. Videoklipi i këngës së përbashkët të 22-vjeçares me origjinë kosovare është xhiruar në muajin janar në Tajlandë dhe shërbeu për lindjen e një ndienje të fortë miqësie mi... more »

Rihana relaksohet në pishinë

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: rihana relaks] Këngëtarja nga Barbadosi, Rihana duket se di ta shijojë jetën në të gjitha detajet. Këto ditë ajo ka kaluar disa momente relaksi në pishinë dhe fotot sigurisht që ka dashur t’i ndajë me fansat e saj të shumtë ashtu siç bën shpesh tashmë. [image: rihana relaks 1] 25 vjeçarja ka anuluar disa koncerte nga turi i saj botëror “Diamonds” kohët e fundit për shkak të disa probleme shëndetësore dhe kjo ka bërë që të përhapen menjëherë fjalët se këngëtarja është shtatzënë dhe pret një fëmijë nga i dashuri i saj Chris Brown, fjalë që nuk janë konfirmuar asnjëherë prej saj.

Anaidi dhe Joana, seks në Big Brother Albania / VIDEO

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: Anaidi dhe Joana] Pse duhet të shikoni kanalet X kur e keni Big Brother Albania. Dy banoret me te përfolur te këtij edicioni, Anaidi dhe Joana janë nxehur shume sa qe nuk kane mundur si ti shprehin me mire ndjenjat se sa te afrohen tepet dhe te shkëmbejnë disa shkëndija intimiteti. Ne këtë video mund te shihni dhe rënkimet e tyre, duke e vene te qarte se ata te dy vërtete ndajnë intimitetin mes veti duke bërë dashuri. Joana siç dihet ka një të dashur jashtë shtëpisë së Big Brother dhe madje të shtunën ka biseduar me të në telefon dhe disa herë ka thënë se e donë ende.

“Berisha adhurues i femrave seksi”

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: berisha]Mediat greke kanë komentuar se ditë më parë për daljet publike,të kryeministrit Sali Berisha gjatë kohëve të fundit si në televizion si nëpër takime me antarësinë e PD-së nëpër “pub”-e të Tiranës,me femra të ndryshme “vip” si Greta Koci,Rita Ora,etj.Sipas medias greke,Berisha është një adhurues i femrave të bukura dhe këtë e vërteton nësë hyn në internet dhe kërkon në emrin e tij foto,thekson “IO”.Ekzistojnë,sipas medias greke,dhjetëra fotografi me të Kryeministrit më këngëtare,prezantuese dhe në përgjithësi me femra të bukura të “Showbiz-it” shqiptare,referon një pr... more »

Ton Voka rikthehet me një VIDEOKLIP të ri “Me ty”

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: ton-voka] Një nga artistët më të njohur të qytetit të Tetovës, Ton Voka vjen me një këngë të re të cilën nuk keni mundësi pa e pëlqyer. Këngëtari tetovar që njihet me bashkpunimet e tij me këngëtarë si Shpat Kasapi, Shkumbin Ismaili dhe të tjerë kësaj radhe vjen me një këngë në bashkpunim me Artan Kastratin. Kënga është përpiluar dhe shkruar nga vet Ton Voka derisa videoklipi që i është bashkangjitur këngës është realizuar në brigjet e Shqipërisë. Producenti i kësaj kënge është Artan Kastrati dhe kënga titullohet “Me ty”. Më posht e keni videon e këngës që mund ta ndiqni dhe ... more »

Bleona Qerreti: “Pavarësisht famës, Ganiu do të mbetet njeriu i zemrës time”

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
*Intervistoi: Arta Agolli* * Spikat për guximin e saj, riskun që merr ndër vetë për ta kaluar çdo vështirësi dhe për të mbërritur atje ku asnjë këngëtare tjetër shqiptare nuk ka mundur ti mbijetojë egërsisë së tregut botëror muzikor. Me një fizik për tu pasur zili, rritjen në performancat e vazhdueshme muzikore dhe famën e madhe që sapo ka nisur në tregun amerikan, ajo do të shkojë edhe më tej duke prekur ëndrrën Hollywood. Kohët e fundit ka publikuar edhe albumin e saj të parë në Los Angeles. Njihet nga të gjithë si një yll i muzikës shqiptare ku për herë të parë surprizoi publiku... more »

Lady Gaga ikona më influencuese

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
*[image: gagaja] * *Edhe pse ka vetëm pesë vjet që është bërë e njohur në publik, ajo është vlerësuar si ikona më me influencë në dekadën e fundit. Duke lënë mbrapa figura të njohura si presidentin Barack Obama, politikanin *Aung San Suu Kyi si dhe George Clooney, sipas një exit polly nga Time Magazine. Dhe një lajm i mirë për të gjithë fansat e saj është se nuk duhet të presin shumë për këngë të re nga këngëtarja e tyre e preferuar. Albumi i saj i rradhës ARTPOP, do të dalë në dy pjesë në fund të vitit.**

Timberlake në biznes me Rihannan?

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: timb rihan] Justin Timberlake raportohet se dëshiron t’i futet biznesit me këngëtaren Rihanna. Këngëtari, i cili po bën karrierë si aktor së fundmi, duket se ka plane të mëdha për ta shndërruar veten në një modul të teknologjisë, dhe është i vendosur ta përfshijë Rihannan në ringjalljen e rrjetit social MySpace. Megjithatë, gruaja e tij Jessica Biel, nuk është fort e kënaqur me këto lëvizje të Justin. “Jessica ka dyshimet e saj sa i takon besnikërisë së Justin, dhe kur e di se ai po i rrotullohet Rihannas, kjo e bën atë nervoze. Ajo i ka thënë Justin se dëshiron ai të shmang... more »

Cheryl Cole ndihet në formë edhe në të 30-at

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
* * *Këngëtarja seksi do të festoje 30 vjetorin e saj në Qershor dhe zbulon se nuk është e shqetësuar aspak për shkak të moshës. Ajo e konsideron 30-ën si një moshë të fuqishme për të. Cole tregon se ndihet shumë mirë dhe në formë se kurrë më parë. Për sa i përket bandës së Cheryl ‘Girls Aloud, kohët e fundit ka treguar se secila nga vajzat do të vazhdojë individualisht karrierën muzikore, duke kujtuar muzikën e mrekullueshme të bërë sëbashku. E për sa i përket të ardhmes, Cole, e cila është shumë e lumtur me të dashurin *Tre Holloway, nuk ka asnjë plan për momentin por siguron që... more »

Alicia Keys: Jeta familjare më ka bërë më të sinqertë

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
** *Këngëtarja e cila ka një djalë me burrin e saj *Swizz Beats, thotë se jeta familjare e ka ndihmuar për të pasur siguri te vetja dhe për të qënë më e rehatshme se kurrë në skenë. Arritja e mëmësisë dhe të qënit tashmë një grua e ka bërë Alician më konfidente dhe të shprehë ndjenjat me sinqeritet. Në lidhje me martesën e saj ajo tregon se martesa me Swiz, emri i vërtetë i të cilit është Kasseem Dean, është gjëja më e mrekullueshme që mund t`i ndodhte, pasi mes tyre ka ekzistuar një lidhje e mrekullueshme që në gjimnaz. 32 vjeçarja pranon se ishte ideja e burrit të saj për të mend... more »

Jay Z, në 100 personat më me ndikim në botë

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: time] Revista “Time” ka publikuar listën e saj me 100 personat më me ndikim në botë, dhe lista e këtij viti përfshin këngëtarët Jay Z, Beyonce, Justin Timberlake dhe aktoret Jennifer Lawrence dhe Lena Dunham. Për herë të parë, çështja e veçantë përfshin shtatë kopertina të veçanta që shfaqin Jay Z dhe Lawrence me anëtarët e tjerë të “Time” 100. Ndër personat e tjerë të famshëm janë Christina Aguiliera, Beyonce, Bryan Cranston, Daniel Day-Lewis, Mindy Kaling, Jimmy Kimmel, Michael Kors, Steven Spielberg, Kate Middleton and Frank Ocean.

Rita Ora, një ikonë mode në “Elle”

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Që kur u bë e famshme në botën e muzikës, në vitin 2012, Rita Ora ka ngjitur me shpejtësi shkallët e karrierës, duke u shndërruar në një prej këngëtareve më të njohura dhe aktive në botë*.** *22-vjeçarja me origjinë kosovare, gjithashtu ka qenë në qendër të vëmendjes për stilin e saj të të veshurit, që ka ngjallur shumë debate dhe spekulime mbi atë që qëndron pas zgjedhjeve të saj. E shfaqur në kopertinën e revistës “Elle”, një prej revistave më prestigjioze të modës në botë, Rita zbuloi në një intervistë të gjatë, se shumica e zgjedhjeve janë krejtësisht personale. Sipas Ritës, n... more »

Eneda Tarifa, së shpejti me vajzë

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Këngëtarja dhe prezantuesja e show-t humoristik “Portokalli”, Eneda Tarifa, është në ditët e saj të fundit të shtatzënisë. Një shtatzëni që e ka bërë Enedën të duket më e lumtur dhe e bukur se kurrë. Eneda pas disa javësh do të sjellë në jetë fëmijën e saj të parë, që mësojmë se do të jetë një vajzë. Pavarësisht gjendjes së saj, ajo vazhdon të shfaqet çdo fundjavë në ekranin e “Top Channel” për të moderuar dhe kjo nuk do ta pengojë atë deri në ditët e fundit para lindjes.

Soni Malaj, këshilla për një trup seksi

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Soni Malaj është një nga këngëtaret më të pëlqyera në tregun muzikor. Pamja e saj është mahnitëse sikur të mos ishte bërë ndonjëherë nënë, Soni ka një trup për ta pasur zili. Rezultat ky që arrihet falë vendosmërisë dhe vullnetit të saj për tu dukur më bukur. Këngëtarja 32-vjeçare ka postuar një foto në rrjetin social Facebook ku tregon edhe disa sekrete për të qenë në formë. “Bëni aktivitete fizike të paktën katër herë në javë, hani në çdo tri orë vakte të vogla dhe pini tri litra ujë në ditë”, – shkruan Soni mbi një foto ku është duke bërë stërvitje në palestër. Së fundmi, Soni ... more »

Albërie Hadërgjonaj, me e re se kurrë

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Kohët e fundit e kemi parë Albërien në “Top Fest 10”, e cila paraqitet për herë të parë në këtë kompeticion. Albëria nuk konkurron vetëm në këtë konkurs, por së bashku me mbesën e saj Beatrix Ramosaj, gjë që e bën dhe më të vështirë garën midis tyre. Ajo çka të tërheq vëmendjen është look-u i Albëries e cila vjen më rinore dhe e freskët se kurrë. Vitet duket se nuk ikin për të, por përkundrazi mund të themi që bukuria e saj shtohet dita-ditës. Nëse shohim Albërien me vajzën dhe mbesat e saj, nuk mund të kuptojmë që ajo është një mami. Në këtë garë Albëria vjen me një këngë baladë e... more »

Një dele në kartëpicetë, fiton shqiptarja

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
*Kinema/ Artistja shqiptare Anila Jaho vjen me një surprizë në Tribeca Film Festival në Nju Jork* *Beqir Sina* Për herë të parë, është futur në konkurrim edhe mikrofilmi, një kategori kjo e paparë ndonjëherë, për konkurrentët në Festivalin e Filmit në TriBeCa, që nisi dje, me shfaqjen e filmave 6-sekondësh. TriBeCa Film Festival, thotë se e ka realizuar këtë kategori filmi në bashkëpunim me aplikimin për iPhone Vine, e cila inicion këtë vit një traditë të re të filmit shumë të shkurtër dhe që mendohet se është një trend i së ardhmes. Tribeca Film Festival (TFF) një nga festivale... more »

Vjen “Dashuria e Bjeshkëve të nemuna 2″

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Filmi “Dashuria Bjeshkëve të nemuna 2″ me skenar dhe regji të Ekrem Kryeziut është prezantuar dhe shfaqur në Kinema Imperial. Në role kryesore Diellza Kolgeci, Florian Agalliu, Jahja Shehu e Çun Lajçi. Gjinia e filmit është aksion dhe romancë. Pas 15 vitesh nga prodhimi i të parit, Kryeziu sjell rrjedhën e ngjarjeve. Zhvillimet e jetës së personazhit të vajzës shqiptaro-amerikane Diellza, e cila kishte humbur në mënyrë tragjike të dashurin. “Filmi i parë ka qenë film shumë tragjik dhe në njëfarë mënyre kanë kërkuar një katarsis të ri dhe ai katarsis ka ardhur me këtë film dhe kjo ës... more »

Nuk mjafton artisti tek Mirush Kabashi!

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
*Violeta Murati* *Rrëfim i pazakontë i Mirush Kabashit, si u bë aktor në vitet ‘70, artisti i ndarë mes jetës në diktaturë dhe post. Sot mbush 65 vjet nga lindja; ndërsa një natë më parë, në Pallatin e Koncerteve, ka interpretuar për herë të parë një monolog të panjohur për publikun shqiptar, si komunikim i fshehtë prej 20 vjetësh mes artistit dhe dinjitetit të tij* Kaluan 15 vite që Mirush Kabashi s’ka lënë vend të Evropës e përtej, në komunikim shqip të gjuhës së Sokratit, me “Apologjinë e Sokratit”. Ka 40 vjet karrierë të ndarë si me thikë në cilësinë e sfidave që pati në dikt... more »

Shqipëria e trishtë e Hilës

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Edi Hila sjell në një ekspozitë “Zbrazëtia ludike e objektit”. Kuratori Gëzim Qëndro sjell një rrëfim mbi atë çfarë përfaqëson arti i Hilës në dy kohë, gjatë realizmit socialist dhe pas rënies së komunizmit…. Bisedat me Edi Hilën duket sikur të zhvendosin nga kafeneja ku mund të jesh duke pirë kafenë, në një galeri të madhe arti. Hila duket sikur ecën me “galerinë e tij”, e cila ashtu si çdo galeri e madhe në botë, vijon të mbetet e bukur, pikërisht se është e mbushur me tablo arti të vërteta. Hila beson tek e vërteta dhe pavarësisht asaj çfarë të ofron realiteti sot, pikturat e ... more »

Muharrem Fejzo: Momentet e fundit të Sandër Prosit para vdekjes

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
*Në prag të 80 vjetorit të kineastit * ** *Muharrem Fejzo dhe “arti i shtatë”* *[image: pranvere e hidhur]Muharrem Fejzo është një nga pionerët e parë të kinematografisë shqiptare dhe përfaqësues i asaj gjenerate që krijoi fytyrën e kësaj kinematografie në ditë të vështira, në ditë censure, frike dhe diktati të politikës mbi artin, por që sidoqoftë, ishin ata që krijuan vlera të tilla artistike në këtë art sintezë, të cilat mbeten në historinë e kinemasë shqiptare. Fejzo është një nga ata pinjollë të pasionuar të “artit të shtatë” (kinematografisë) që si teknikë u bë e njohur me vë... more » 

VIP informacione

Jozefina Çoba Topalli

Lajmëtari Shkup at VIP - 13 hours ago

Afërdita, duke shijuar Tiranën

Lajmëtari Shkup at VIP - 15 hours ago
Afërdita tashmë është kthyer në Shqipëri, ku duket mëse e lumtur për këtë fakt. Ka takuar shoqërinë e saj më të ngushtë, ka frekuentuar clubet e preferuara duke soditur kështu të gjithë Tiranën. Ashtu si çdo kush dhe Afërdita po shijon vëndin e saj. Veprimtaritë e saj ne i mësojmë nga fotot dhe statuset në facebook. “Halo !! Dont worry be Sexy lol… [image: :-)]))”- shkruan Afërdita mbi një foto të publikuar në facebook-un e saj.

Më thuaj ç’fat ke!

Lajmëtari Shkup at VIP - 16 hours ago
** *Mediat italiane shkruajnë: “Ylli shqiptar”, një vlerësim për aktoren shqiptare Luli Bitri, e cila javën që shkoi është vlerësuar si aktorja më e mirë në filmin e regjisorit italiane Peter Marcias, në rolin e Alinës, një rome që dëshmon plagët sociale përballë jetës evropiane, një film i përkrahur nga UNICEF i komisionit i Filmit të Sardenjës për “vlerën e lartë të mesazhit të përmbajtur në film”.* *Mediat italine: Ylli shqiptar / Luli Bitri, aktorja më e mirë: Një rome bie në dashuri me policin italian* Për miqtë dhe krahinën e Cagliari një lajm i vogël: në kinemanë Cineëorld ... more »

Film shqip – Plumbi i fundit 2

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 day ago

Cristiano Ronaldo tradhton Irina Shayk me Miss BumBum…? (FOTO)

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 day ago
27 vjeçarja Andressa Urach duket se do të jetë në qendër të vëmendjes së medias për javët e ardhshme. Ajo raportohet se është femra me të cilën Cristiano Ronaldo ka tradhtuar të dashurën e tij Irina Shayk. Në një prononcim për tabloidin “The Sun”, ajo është shprehur se Ronaldo i ka dërguar mesazhe ku i shkruante se ishte fiksuar pas saj dhe e thërriste “kalë i vogël” për shkak se i pëlqenin vithet. Ajo sqaron se kanë përfunduar në një natë të zjarrtë seksi javën e kaluar, vetëm 48 orë përpara se Ronaldo dhe Reali i tij të humbisnin 4 me 1 përballë Borussia Dortmund. “Ishte e pabesu... more »

Irina Shayk, super seksi duke u freskuar (FOTO)

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 day ago
Irina Shayk tregon aftësitë e saj në oborr në setin më të fundit fotografik, ku “ngre temperaturat” duke u freskuar me ujë. Modelja ruse shihet e veshur me veshje të stinës së verës dhe duke spërkatur veten. 27-vjeçarja e ka realizuar këtë set fotografik për markën kanadeze Dynamite.

Angela Martini ne kopertinen e "Maxim" - Foto/Video

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 day ago
Angela Martini dhe Fadil Berisha i tregojne zviceraneve se si te jene seksi Albanian Style :) Modelja e njohur zbukuron kopertinen e versionit zvicerian te revistes se njohur "Maxim" me nje sesion fotografik te realizuar nga fotografi Fadil Berisha. Ketu po ju sjellim fotot si dhe videon nga sheshi i xhirimit. Hot Hot Hot!

Adelina Ismalji i kthehet Prishtinës

Lajmëtari Shkup at VIP - 2 days ago
[image: Adelina Ismajli]Adelina Ismajli Adelina Ismajli ka bërë një rikthim në Kosovë duke kënduar në ceremoninë e 23 vjetorit të themelimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë. E shquar si një simpatizante e madhe e ish presidentit historik të Kosovës dhe ish kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ibrahim Rugova, Adelina ka rikthyer në skenë këngën “Ushtrinë time do të bëjë me Ibrahim Rugovën”, këngë kjo të cilën këngëtarja e kishte kënduar për herë të parë në vitin 1996. Ajo fillimisht ka kënduar këngën “Skënderbe”, e publikuar vitin e kaluar, e cila përmban një ... more »

Clubbing Albania Style

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago

Anxhela Martini i rrit cmimin qytetit kinez

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
Anxhela Martini gjendej ne zonen e Qytetit Kinez te Nju Jorkut per te realizuar nje sesion fotografik per nje rubrike reviste, i cili jo vetem rriti temperaturat, por dhe vleren e cmimeve perreth.

O2 Band - Pak dashuri pak xhelozi

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago

Bloody - Kujtimet

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago

Aktori James Biberi: Rolet negative nuk dëmtojnë imazhin e shqiptarëve

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
** *SHBA -* Aktori James Biberi i tha Zërit të Amerikës se nuk beson që roli negativ i një shqiptari që ai luan në filmin Dead Man Down të prishë imazhin e shqiptarëve në përgjithësi. James Biberi mund të shihet në filma të ndryshëm të Hollivudit si Analyze That, The Brave One, The Hoax, Drive, dhe në Dead Man Down, filmi i tij i fundit, ku ai luan rolin e një shqiptari, pjesë e krimit të organizuar. *Çfarë kujtoni me më shumë kënaqësi nga fëmijëria juaj? ** *Kujtimet e mia të hershme të fëmijërisë janë nga koha kur u rrita në Nju Jork, pasi isha shumë i vogël kur u ika nga ... more »

Dafina Zeqiri sjell videoklipin “Your Love”

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, ka sjellur edhe versionin anglisht të këngës së saj hit, “Veç Ti”. Dafina, e cila kohë më parë publikoi versionin shqip me videoklip të këngës “Veç Ti”, e cila është shndërruar në hit të madh, ka vendosur të shprehë talentin e saj si tekstshkruese në versionin anglisht të këtij projekti. Besohet se Dafina së shpejti pritet të lansojë projekte të cilat, ndër të tjera edhe albumin “Bloodah”. Së fundmi Dafina ishte shumë e përfolur nëpër mediat shqiptare, pas gjestit të famshëm të ‘prekjes së zogut’ në një prej koncerteve të saj në Zvicër.

Alban Skenderaj dhe Capital T “Një ëndërr” – VIDEOKLIP

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
Ylli shqiptar, Alban Skenderaj, ka publikuar bashkëpunimin e tij më të ri me reperin nga Prishtina, Capital T, të titulluar “Një Ëndërr”. Kënga e kthen më ndryshe Albanin në skenën e muzikës shqiptare. Pos dukjes së re dhe ndryshimit të vogël në stil, ai mund të thuhet se ka goditur fuqishëm me projektin e ri. Capital T ndryshoi pistën e tij nga ajo e dashurisë, në atë sociale – dhe madje tregohet mjaft i suksesshëm. Kënga flet për aktualitetin dhe nevojën për ndryshime të mëdha në jetërat e njerëzve. Motivimi dhe inspirimi vjen nga vet videoklipi, i cili është jashtëzakonisht i buku... more »

FOTO – Irina Shayk në setin e ri fotografik të Beach Bunny

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
Irina Shayk vjen me një set fotografik ku ngjan si një braziliane në paradën e madhe të karnavaleve të Rio de Jeneiro. Supermodelja ruse ka pozuar me bikini dhe nëse jeni në gjendje të shikoni në pjesën e kokës, do të vini re puplat e mëdha, karakteristike të vajzave karioka. Fotot e 27-vjeçares janë bërë në kuadër të fushatës së markës Beach Bunny me titull “Më ço në Rio”. [image: 5] [image: 1] [image: 2] [image: 3] [image: 4] [image: 6] [image: 7] [image: 8] [image: 9] [image: 10]

Modelja me të pasmet më seksi në botë

Lajmëtari Shkup at VIP - 3 days ago
Një tjetër “show” në plazhet e Miamit për Vida Guerra,modelja kubane e apasionuar pas futbollit amerikan dhe shumë e vlersuar për të pasmet e saj,duke u konsideruar kështu si më seksi në botë. Modelja,nuk ka nguruar ta vendosi akoma më shumë në dukje këtë “cilësi” që ka në trupin e saj,gjatë fotove të realizuara. P.K [image: v1] [image: v2] [image: v3] [image: v5]

Engjëjt e “Victoria’s Secret” në një seksi reklamë për Lamborghini – VIDEO

Lajmëtari Shkup at VIP - 4 days ago
Engjëjt e “Victoria’s Secret” në një seksi reklamë për Lamborghini – VIDEO: [image: reklama-420x215] Alessandra Ambrosio, Carly Clos, Candice Swanepoel dhe Lais Ribeiro janë në rolet kryesore në reklamën më të re për Lamborghini. Reklama me engjëjt e markës më të famshme për të brendshme femrash “Victoria’s Secret” është në regji të Michael Bay.

“A m’ke shpirt”, kënga e fundit e Labit (VIDEO)

Lajmëtari Shkup at VIP - 5 days ago
Këngëtari i mirënjohur, Labinot Tahiri, ka sjellë projektin më të ri muzikor. Labi ka publikuar këngën me titull “A m’ke shpirt” që padyshim se do të pëlqehet shumë nga fansat e tij. Këngëtari nga Ferizaj, i cili është mjaft i kërkuar nëpër mbrëmje gazmore sidomos gjatë verës, i ka paraprirë sezonit me një baladë.

Gena “Sa Vuaj Për Ty”

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago

60 SEKONDA INTERVISTA – GENTA ISMAJLI

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago

Noizy, zbulon anen e panjohur te tij….(VIDEO)

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago

Kënga e Rita Orës me Snopp Dogg – VIDEO

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: rita1]Më në fund, kënga e shumëpritur e Rita Orës me Snopp Lion (Dogg) doli në treg këtë fundjave. E titulluar “Torn Apart” dhe pjesë e albumit “Reincarnated” e reperit të famshëm amerikan, kenga e dy artisteve i dedikohet nje historie të dështuar dashurie. Kënga, e cila pritet të shnderrohet në një prej hiteve të veres, dallohet për faktin se përfshin tre rryma muzikore brenda saj, “R&B”, “rap” dhe “raggae”. Videoklipi i këngës së përbashkët të 22-vjeçares me origjinë kosovare është xhiruar në muajin janar në Tajlandë dhe shërbeu për lindjen e një ndienje të fortë miqësie mi... more »

Rihana relaksohet në pishinë

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: rihana relaks] Këngëtarja nga Barbadosi, Rihana duket se di ta shijojë jetën në të gjitha detajet. Këto ditë ajo ka kaluar disa momente relaksi në pishinë dhe fotot sigurisht që ka dashur t’i ndajë me fansat e saj të shumtë ashtu siç bën shpesh tashmë. [image: rihana relaks 1] 25 vjeçarja ka anuluar disa koncerte nga turi i saj botëror “Diamonds” kohët e fundit për shkak të disa probleme shëndetësore dhe kjo ka bërë që të përhapen menjëherë fjalët se këngëtarja është shtatzënë dhe pret një fëmijë nga i dashuri i saj Chris Brown, fjalë që nuk janë konfirmuar asnjëherë prej saj.

Anaidi dhe Joana, seks në Big Brother Albania / VIDEO

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: Anaidi dhe Joana] Pse duhet të shikoni kanalet X kur e keni Big Brother Albania. Dy banoret me te përfolur te këtij edicioni, Anaidi dhe Joana janë nxehur shume sa qe nuk kane mundur si ti shprehin me mire ndjenjat se sa te afrohen tepet dhe te shkëmbejnë disa shkëndija intimiteti. Ne këtë video mund te shihni dhe rënkimet e tyre, duke e vene te qarte se ata te dy vërtete ndajnë intimitetin mes veti duke bërë dashuri. Joana siç dihet ka një të dashur jashtë shtëpisë së Big Brother dhe madje të shtunën ka biseduar me të në telefon dhe disa herë ka thënë se e donë ende.

“Berisha adhurues i femrave seksi”

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: berisha]Mediat greke kanë komentuar se ditë më parë për daljet publike,të kryeministrit Sali Berisha gjatë kohëve të fundit si në televizion si nëpër takime me antarësinë e PD-së nëpër “pub”-e të Tiranës,me femra të ndryshme “vip” si Greta Koci,Rita Ora,etj.Sipas medias greke,Berisha është një adhurues i femrave të bukura dhe këtë e vërteton nësë hyn në internet dhe kërkon në emrin e tij foto,thekson “IO”.Ekzistojnë,sipas medias greke,dhjetëra fotografi me të Kryeministrit më këngëtare,prezantuese dhe në përgjithësi me femra të bukura të “Showbiz-it” shqiptare,referon një pr... more »

Ton Voka rikthehet me një VIDEOKLIP të ri “Me ty”

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: ton-voka] Një nga artistët më të njohur të qytetit të Tetovës, Ton Voka vjen me një këngë të re të cilën nuk keni mundësi pa e pëlqyer. Këngëtari tetovar që njihet me bashkpunimet e tij me këngëtarë si Shpat Kasapi, Shkumbin Ismaili dhe të tjerë kësaj radhe vjen me një këngë në bashkpunim me Artan Kastratin. Kënga është përpiluar dhe shkruar nga vet Ton Voka derisa videoklipi që i është bashkangjitur këngës është realizuar në brigjet e Shqipërisë. Producenti i kësaj kënge është Artan Kastrati dhe kënga titullohet “Me ty”. Më posht e keni videon e këngës që mund ta ndiqni dhe ... more »

Bleona Qerreti: “Pavarësisht famës, Ganiu do të mbetet njeriu i zemrës time”

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
*Intervistoi: Arta Agolli* * Spikat për guximin e saj, riskun që merr ndër vetë për ta kaluar çdo vështirësi dhe për të mbërritur atje ku asnjë këngëtare tjetër shqiptare nuk ka mundur ti mbijetojë egërsisë së tregut botëror muzikor. Me një fizik për tu pasur zili, rritjen në performancat e vazhdueshme muzikore dhe famën e madhe që sapo ka nisur në tregun amerikan, ajo do të shkojë edhe më tej duke prekur ëndrrën Hollywood. Kohët e fundit ka publikuar edhe albumin e saj të parë në Los Angeles. Njihet nga të gjithë si një yll i muzikës shqiptare ku për herë të parë surprizoi publiku... more »

Lady Gaga ikona më influencuese

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
*[image: gagaja] * *Edhe pse ka vetëm pesë vjet që është bërë e njohur në publik, ajo është vlerësuar si ikona më me influencë në dekadën e fundit. Duke lënë mbrapa figura të njohura si presidentin Barack Obama, politikanin *Aung San Suu Kyi si dhe George Clooney, sipas një exit polly nga Time Magazine. Dhe një lajm i mirë për të gjithë fansat e saj është se nuk duhet të presin shumë për këngë të re nga këngëtarja e tyre e preferuar. Albumi i saj i rradhës ARTPOP, do të dalë në dy pjesë në fund të vitit.**

Timberlake në biznes me Rihannan?

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: timb rihan] Justin Timberlake raportohet se dëshiron t’i futet biznesit me këngëtaren Rihanna. Këngëtari, i cili po bën karrierë si aktor së fundmi, duket se ka plane të mëdha për ta shndërruar veten në një modul të teknologjisë, dhe është i vendosur ta përfshijë Rihannan në ringjalljen e rrjetit social MySpace. Megjithatë, gruaja e tij Jessica Biel, nuk është fort e kënaqur me këto lëvizje të Justin. “Jessica ka dyshimet e saj sa i takon besnikërisë së Justin, dhe kur e di se ai po i rrotullohet Rihannas, kjo e bën atë nervoze. Ajo i ka thënë Justin se dëshiron ai të shmang... more »

Cheryl Cole ndihet në formë edhe në të 30-at

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
* * *Këngëtarja seksi do të festoje 30 vjetorin e saj në Qershor dhe zbulon se nuk është e shqetësuar aspak për shkak të moshës. Ajo e konsideron 30-ën si një moshë të fuqishme për të. Cole tregon se ndihet shumë mirë dhe në formë se kurrë më parë. Për sa i përket bandës së Cheryl ‘Girls Aloud, kohët e fundit ka treguar se secila nga vajzat do të vazhdojë individualisht karrierën muzikore, duke kujtuar muzikën e mrekullueshme të bërë sëbashku. E për sa i përket të ardhmes, Cole, e cila është shumë e lumtur me të dashurin *Tre Holloway, nuk ka asnjë plan për momentin por siguron që... more »

Alicia Keys: Jeta familjare më ka bërë më të sinqertë

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
** *Këngëtarja e cila ka një djalë me burrin e saj *Swizz Beats, thotë se jeta familjare e ka ndihmuar për të pasur siguri te vetja dhe për të qënë më e rehatshme se kurrë në skenë. Arritja e mëmësisë dhe të qënit tashmë një grua e ka bërë Alician më konfidente dhe të shprehë ndjenjat me sinqeritet. Në lidhje me martesën e saj ajo tregon se martesa me Swiz, emri i vërtetë i të cilit është Kasseem Dean, është gjëja më e mrekullueshme që mund t`i ndodhte, pasi mes tyre ka ekzistuar një lidhje e mrekullueshme që në gjimnaz. 32 vjeçarja pranon se ishte ideja e burrit të saj për të mend... more »

Jay Z, në 100 personat më me ndikim në botë

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
[image: time] Revista “Time” ka publikuar listën e saj me 100 personat më me ndikim në botë, dhe lista e këtij viti përfshin këngëtarët Jay Z, Beyonce, Justin Timberlake dhe aktoret Jennifer Lawrence dhe Lena Dunham. Për herë të parë, çështja e veçantë përfshin shtatë kopertina të veçanta që shfaqin Jay Z dhe Lawrence me anëtarët e tjerë të “Time” 100. Ndër personat e tjerë të famshëm janë Christina Aguiliera, Beyonce, Bryan Cranston, Daniel Day-Lewis, Mindy Kaling, Jimmy Kimmel, Michael Kors, Steven Spielberg, Kate Middleton and Frank Ocean.

Rita Ora, një ikonë mode në “Elle”

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Që kur u bë e famshme në botën e muzikës, në vitin 2012, Rita Ora ka ngjitur me shpejtësi shkallët e karrierës, duke u shndërruar në një prej këngëtareve më të njohura dhe aktive në botë*.** *22-vjeçarja me origjinë kosovare, gjithashtu ka qenë në qendër të vëmendjes për stilin e saj të të veshurit, që ka ngjallur shumë debate dhe spekulime mbi atë që qëndron pas zgjedhjeve të saj. E shfaqur në kopertinën e revistës “Elle”, një prej revistave më prestigjioze të modës në botë, Rita zbuloi në një intervistë të gjatë, se shumica e zgjedhjeve janë krejtësisht personale. Sipas Ritës, n... more »

Eneda Tarifa, së shpejti me vajzë

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Këngëtarja dhe prezantuesja e show-t humoristik “Portokalli”, Eneda Tarifa, është në ditët e saj të fundit të shtatzënisë. Një shtatzëni që e ka bërë Enedën të duket më e lumtur dhe e bukur se kurrë. Eneda pas disa javësh do të sjellë në jetë fëmijën e saj të parë, që mësojmë se do të jetë një vajzë. Pavarësisht gjendjes së saj, ajo vazhdon të shfaqet çdo fundjavë në ekranin e “Top Channel” për të moderuar dhe kjo nuk do ta pengojë atë deri në ditët e fundit para lindjes.

Soni Malaj, këshilla për një trup seksi

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Soni Malaj është një nga këngëtaret më të pëlqyera në tregun muzikor. Pamja e saj është mahnitëse sikur të mos ishte bërë ndonjëherë nënë, Soni ka një trup për ta pasur zili. Rezultat ky që arrihet falë vendosmërisë dhe vullnetit të saj për tu dukur më bukur. Këngëtarja 32-vjeçare ka postuar një foto në rrjetin social Facebook ku tregon edhe disa sekrete për të qenë në formë. “Bëni aktivitete fizike të paktën katër herë në javë, hani në çdo tri orë vakte të vogla dhe pini tri litra ujë në ditë”, – shkruan Soni mbi një foto ku është duke bërë stërvitje në palestër. Së fundmi, Soni ... more »

Albërie Hadërgjonaj, me e re se kurrë

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Kohët e fundit e kemi parë Albërien në “Top Fest 10”, e cila paraqitet për herë të parë në këtë kompeticion. Albëria nuk konkurron vetëm në këtë konkurs, por së bashku me mbesën e saj Beatrix Ramosaj, gjë që e bën dhe më të vështirë garën midis tyre. Ajo çka të tërheq vëmendjen është look-u i Albëries e cila vjen më rinore dhe e freskët se kurrë. Vitet duket se nuk ikin për të, por përkundrazi mund të themi që bukuria e saj shtohet dita-ditës. Nëse shohim Albërien me vajzën dhe mbesat e saj, nuk mund të kuptojmë që ajo është një mami. Në këtë garë Albëria vjen me një këngë baladë e... more »

Një dele në kartëpicetë, fiton shqiptarja

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
*Kinema/ Artistja shqiptare Anila Jaho vjen me një surprizë në Tribeca Film Festival në Nju Jork* *Beqir Sina* Për herë të parë, është futur në konkurrim edhe mikrofilmi, një kategori kjo e paparë ndonjëherë, për konkurrentët në Festivalin e Filmit në TriBeCa, që nisi dje, me shfaqjen e filmave 6-sekondësh. TriBeCa Film Festival, thotë se e ka realizuar këtë kategori filmi në bashkëpunim me aplikimin për iPhone Vine, e cila inicion këtë vit një traditë të re të filmit shumë të shkurtër dhe që mendohet se është një trend i së ardhmes. Tribeca Film Festival (TFF) një nga festivale... more »

Vjen “Dashuria e Bjeshkëve të nemuna 2″

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Filmi “Dashuria Bjeshkëve të nemuna 2″ me skenar dhe regji të Ekrem Kryeziut është prezantuar dhe shfaqur në Kinema Imperial. Në role kryesore Diellza Kolgeci, Florian Agalliu, Jahja Shehu e Çun Lajçi. Gjinia e filmit është aksion dhe romancë. Pas 15 vitesh nga prodhimi i të parit, Kryeziu sjell rrjedhën e ngjarjeve. Zhvillimet e jetës së personazhit të vajzës shqiptaro-amerikane Diellza, e cila kishte humbur në mënyrë tragjike të dashurin. “Filmi i parë ka qenë film shumë tragjik dhe në njëfarë mënyre kanë kërkuar një katarsis të ri dhe ai katarsis ka ardhur me këtë film dhe kjo ës... more »

Nuk mjafton artisti tek Mirush Kabashi!

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
*Violeta Murati* *Rrëfim i pazakontë i Mirush Kabashit, si u bë aktor në vitet ‘70, artisti i ndarë mes jetës në diktaturë dhe post. Sot mbush 65 vjet nga lindja; ndërsa një natë më parë, në Pallatin e Koncerteve, ka interpretuar për herë të parë një monolog të panjohur për publikun shqiptar, si komunikim i fshehtë prej 20 vjetësh mes artistit dhe dinjitetit të tij* Kaluan 15 vite që Mirush Kabashi s’ka lënë vend të Evropës e përtej, në komunikim shqip të gjuhës së Sokratit, me “Apologjinë e Sokratit”. Ka 40 vjet karrierë të ndarë si me thikë në cilësinë e sfidave që pati në dikt... more »

Shqipëria e trishtë e Hilës

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
Edi Hila sjell në një ekspozitë “Zbrazëtia ludike e objektit”. Kuratori Gëzim Qëndro sjell një rrëfim mbi atë çfarë përfaqëson arti i Hilës në dy kohë, gjatë realizmit socialist dhe pas rënies së komunizmit…. Bisedat me Edi Hilën duket sikur të zhvendosin nga kafeneja ku mund të jesh duke pirë kafenë, në një galeri të madhe arti. Hila duket sikur ecën me “galerinë e tij”, e cila ashtu si çdo galeri e madhe në botë, vijon të mbetet e bukur, pikërisht se është e mbushur me tablo arti të vërteta. Hila beson tek e vërteta dhe pavarësisht asaj çfarë të ofron realiteti sot, pikturat e ... more »

Muharrem Fejzo: Momentet e fundit të Sandër Prosit para vdekjes

Lajmëtari Shkup at VIP - 1 week ago
*Në prag të 80 vjetorit të kineastit * ** *Muharrem Fejzo dhe “arti i shtatë”* *[image: pranvere e hidhur]Muharrem Fejzo është një nga pionerët e parë të kinematografisë shqiptare dhe përfaqësues i asaj gjenerate që krijoi fytyrën e kësaj kinematografie në ditë të vështira, në ditë censure, frike dhe diktati të politikës mbi artin, por që sidoqoftë, ishin ata që krijuan vlera të tilla artistike në këtë art sintezë, të cilat mbeten në historinë e kinemasë shqiptare. Fejzo është një nga ata pinjollë të pasionuar të “artit të shtatë” (kinematografisë) që si teknikë u bë e njohur me vë... more » 

Google+ Followers

Flurudha Press

Botimet Shqiptare

Shtypi Shqiptar

MUZIKA DHE HUMORI SHQIPTAR

VIP Magazine

Sex, dashuri, intimitet

Shëndeti dhe bukuria

E shtuna magjike

Flurudha Press

Shqipëria është vendi më i mirë për t’u vizituar në vitin 2014

Shtypi

Veze Sharri dhe Lecker

Më të lexuara

Letërsi,ese,kritikë...

Contact

Name

Email *

Message *

Arkivi