Gezim Halili : Me ndihmoni te me kthehet drita e syrit dhe ta shoh boten si Ju!

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE

Gezim Halili

Me ndihmoni te me kthehet drita e syrit dhe ta shoh boten si Ju!

Apel per ndihme!

 

Quhet Gezim Halili dhe ka lindur ne Tetove me 09.05.2005.Fatkeqesisht trashegoi semundje te syrit si katarakti dhe strabizmi.Pas peripecive te shumta me mjeket ne Maqedoni,prinderit e tij bien ne kontakt me UNIVERSITATS KLINIKUM ne FREIBURG te Gjermanise.Per te perballuar shpenzimet e operacionit u kerkua ndihma e miqeve,po fati u ndihmoi shume fale bujarise se nje pronari te nje banke ne Kostanz.Ne kete bank punonte nje familjare e tyre dhe fati e deshi qe krejt shpenzimet e operacionit t`i marre persiper pronari i kesaj banke pasi u njoh me problemin e Gezimit.

Operacioni i pare kaloi me shume sukses por tani duhet t`i nenshtrohet operacionit te dyte

Operaciooni i pare ishte per kataraktin.Tani pason operacioni i dyte per strabizmin.Operacioni kushton 10 mije euro nga te cilat prinderit e tij kane mundur te sigurojne vtem 3 mije euro.Pra behet fjale qe te sigurohen edhe 7 mije euro.

 

Kjo leter do Ju drejtohet shume njerezve me shpresen se do trokas ne ndjenjen humaniste te cdokujt qe te grumbullohen sa me shpejt keto mjete te nevojshme qe Gezimit t`i kthehet drita e syrit dhe gezimi femijeror.

 

Prinderit kane hapur nje xhirollogari ne Pro Credit Bank ku Ju mund te jepni ndihmen Tuaj

 

Pro Credit Bank

Name of the Beneficiary:Florim Halili

Beneficiary address : ul.146 br. 41, 1200 Tetovo R. Makedonia

IBAN: /MK07 (account no in PCB ) MK07380227873901282

Bank of beneficiary :ProCredit Bank, Macedonia

SWIFT : PRBUMK22XXX

 

 

Per te qene cdo gje transparente eshte hapur edhe kjo faqe ne internet ku do behet transparente cdo ndihme qe do jepet dhe gjithashtu do publikohen rezultatet e ketij aksioni dhe te operacionit.

http://gezimhalili.blogspot.com/

 

Vendbanimi i perhershem i familjes Halili eshte ne

Rr. 146, nr 41 ne Tetove,

kurse numri i celularit per kontakt te drejtperdrejt me kete familje eshte

070 848 414

 

Emaili: limi.2010@hotmail.com

 

Gezimi eshte i vogel ,me 9 maj 2010 i mbush 5 vjet kurse dioptrine e syzeve e ka -12.Nese nuk e kryen operacionin e domosdoshem te kontraktuar me kliniken gjermane,atehere ai do shkoj drejt verberise .Prinderit e Tij po bejne perpjekje te medha qe te sigurojne fondin qe iu duhet.Edhe Ju mund te ndihmoni me ndonje shume modeste.Familja Halili eshte ne nevoje dhe do Ju ishte mirenjohese edhe per nje euro.

http://gezimhalili.blogspot.com/

Posted via web from Agjencia eMagic

Agina Al Plast 2009

Art Ceramics Tetove

J M KOMPANI Tetove

Butiqet LOTUS Tetove

Butiqet ITALIANO Tetove

NASA TERM Tetove

ANZHI Tetove

Etika Tetove

MUSIC SHOP TIPI Reklama ne TV Super Sky

Google+ Followers

Flurudha Press

Botimet Shqiptare

Shtypi Shqiptar

MUZIKA DHE HUMORI SHQIPTAR

VIP Magazine

Sex, dashuri, intimitet

Shëndeti dhe bukuria

E shtuna magjike

Flurudha Press

Shqipëria është vendi më i mirë për t’u vizituar në vitin 2014

Shtypi

Veze Sharri dhe Lecker

Më të lexuara

Letërsi,ese,kritikë...

Contact

Name

Email *

Message *

Arkivi