Shkup - Berlin vetëm 100 euro (Oferte ekskluzive per fluturimin e dates 2 korrik 2010))

 

Shkup - Berlin vetëm 100 euro (fluturimi me date 2 korrik 2010)

 

Euro Turist 

Zyra qendrore
Ilindenska 64/9, 1200 Tetovë
Tel.++389 44 330 155
Fax.++389 44 339 354
Email: eurot@mt.net.mk

Zyra ndihmëse
Qendra Tregtare Saranda pn. 1200 Tetovë
Tel.: +389 44 333 707 
Faks: +389 44 335 113

Posted via email from Agjencia eMagic

Shkup - Berlin vetëm 100 euro (Oferte ekskluzive per fluturimin e dates 2 korrik 2010))

Shkup - Berlin vetëm 100 euro (fluturimi me date 2 korrik 2010)

Euro Turist 

Zyra qendrore
Ilindenska 64/9, 1200 Tetovë
Tel.++389 44 330 155
Fax.++389 44 339 354
Email: eurot@mt.net.mk

Zyra ndihmëse
Qendra Tregtare Saranda pn. 1200 Tetovë
Tel.: +389 44 333 707 
Faks: +389 44 335 113

 

 

 

Posted via email from Agjencia eMagic

Merova Komerce http://merova.mp/

FATI TRANS Fshati Pallatice

FATI TRANS Fshati Pallatice Ndërmarrje e specializuar për prodhimin dhe montimin e shtyllave të betonit për rrjet elektrik dhe ndriçim public. Shtylla të betonit të kualitetit të lartë me standarde evropiane dhe me çmime konkurruese në Maqedoni. Fati Trans gjithashtu bën montimin e transformatorëve elektrikë,merret me shërbimin e transportit me kamion me vinç me peshë deri më 5 ton. Për kontakt Ju shërbejnë telefonat 044 368 283 dhe 070 224 330

Posted via web from Agjencia eMagic

HIT OIL - Tetove

Arben Abdurahmani shembull i biznesit shqiptar ne Maqedoni - http://vezesharri.com/index.php

Optika Retina Tetove

Optika Retina ndodhet perballe parkut te Xhamise se Larme ne Tetove dhe ju ofron kontrollim mjekesor  dhe caktim te dioptrise suaj,shumellojshmeri dhe variacione te ndryshme syzesh dhe lente,syza dielli te markave te njohura,punon edhe me librezat e shendetesise.Eshte optika me e kompletuar ne regjon qe kujdeset per syte tane.

Me shume foto ketu

http://picasaweb.google.com/publiciteti/OptikaRetina#slideshow/5410739898761343842

Posted via web from Agjencia eMagic

MURANA COMPANY

Art Ceramics Tetove

Librin "Odeoni i çmendurise" mund ta gjeni ne pikat e shitjes: te libraria Fortesa dhe Dodona ne Struge, dhe te Albasi ne Tetove.

Shkup - Berlin vetëm 100 euro (Oferte ekskluzive per fluturimin e dates 25 qershor 2010))

Shkup - Berlin vetëm 100 euro (fluturimi me date 25 qershori 2010)

Euro Turist 

Zyra qendrore
Ilindenska 64/9, 1200 Tetovë
Tel.++389 44 330 155
Fax.++389 44 339 354
Email: eurot@mt.net.mk

Zyra ndihmëse
Qendra Tregtare Saranda pn. 1200 Tetovë
Tel.: +389 44 333 707 
Faks: +389 44 335 113

 

 

 

Posted via web from Agjencia eMagic

Pollog Turist me oferta te mrekullueshme

 Prishtine - Zyrich  80 CHF

Prishtine - Dyseldorf  80 euro

Shkup - Zyrich   150 CHF

Per bileta me te lira per ne te gjitha destinacionet kontaktoni me Pollog Turist

Posted via web from Agjencia eMagic

Publicitet me albanian country music

Oneda sh.p.k. -Punime profesionale graniti ( http://www.oneda-granit.com/)

http://www.oneda-granit.com/

http://www.oneda-granit.com/

http://www.oneda-granit.com/

http://www.oneda-granit.com/

http://www.oneda-granit.com/

Profili Yne PDF Printoni E-mail
Oneda sh.p.k. operon ne tregun e industrise se ndertimit qe prej vitit 2001. Fillimisht ne qytetin e Durresit dhe me pas duke u zgjeruar ne te gjithe Shqiperine. Ne
Ne ofrojme punime cilesore graniti, tregojme kujdes deri ne detaje, si dhe dorezojme projektin brenda afatit te paracaktuar. Ne kemi arritur te krijojme nje reputacion te qendruashem ne treg, fale rezultateve teper te kenaqshme nga ana e klienteve.
Misioni yne eshte ti ofrojme klientit sherbim profesional, cilesor dhe brenda afateve.

Ne perpiqemi qe ti ofrojme klienteve tane nje sherbim unik dhe materiale cilesore dhe me cmime te arsyeshme.  Nese po kerkoni qe te perdorni granit per mobilimin e shtepise tuaj, shkalle graniti, te beni nje memorial, ne mund tjua bejme ju te mundur nje te tille qe do ti rezistoje koherave. 
Nje staf i palodhur dhe me experience do tju vi ne ndihme.

Sekreti i suksesit tone ka te beje me ekipin e punonjesve tane qe jane te talentuar dhe profesionale.

 

Sherbime PDF Printoni E-mail

Oneda Granit ofron nje game te gjere sherbimesh Veshje te brendeshmedhe i kryen ato ne kohe dhe me nje menyre teper profesionale. 
Cilesia e punimeve tona, ka krijuar nje standart te ri ne te gjithe fushen e punimeve te granitit.

Me poshte do te gjeni disa sherbime qe ofrojme:


  • Veshje te ndryshme per ambjente te brendeshme
  • Suprina kuzhine
  • Veshje te ndryshme per ambjente te jashteme
  • Shkalle per apartamente, vila...etj
  • Parvaze per dritareSuprina
  • Banake per lokale
  • Varre te dimensioneve dhe modeleve te ndryshme

Ne kemi ndertuar nje reputacion te qendrueshem duke permbushur me sukses te gjitha kerkesat e klienteve.

 

Punimet PDF Printoni E-mail

Sidoqofshin arsyet e juaja per ta bere shtepine tuaj me te bukur, Onedaju duhet te zgjidhni Oneda sh.p.k. per te gjitha nevojat dhe veshjet siperfaqesore, suprina kuzhine, shtrime shkallesh apo parvaze graniti.

Nje suprine e re per kuzhinen, pllaka per shtepine, ose ndoshta nje veshje per oxhakun…?
Kerkoni nje memorial dinjitoz per te afermit tuaj?
Varre
Mundesite per te permirsuar pamjen e shtepise nepermjet elegances se gurit, jane pothuajse te pafundme!
Ju do te gjeni cmime konkuruese, si dhe cilesi ne punime per tu krenuar.

Eficenca ne montime dhe sherbimi per klientet, na diferencojne ne nga kompanite e tjera qe operojne ne kete industri.

 

 

Perzgjedhja e Gurit PDF Printoni E-mail
Nje vizite ne showroom-in tone prej 10.000 m2 do iu nevojitet juGraniti per te zgjedhur granitin qe kerkoni. Do te gjeni me shume se 100 ngjyra, duke perfshire dhe ato me te rrallat qe importohen nga vendet me te largeta te globit. 

Ne importojme direkt nga prodhuesit, ne menyre qe te sigurojme vlerat me te mira te mundeshme.

Llojet e Granitit
Guri me perfekt per ti dhene ngjyra dhe ti japi nje ngrohtesi shtepise suaj eshte graniti.

Perzgjedhja e ngjyres eshte pothuajse pa limit... te bardhe, kafe, te kuq, jeshil, blu dhe te zinj. Ngjyrat nuk jane “standart”, dhe variojne nga prejardhja dhe origjina e gurit. Qindra variante te ketyre ngjyrave baze jane te pranishme ne ambjentet tona. 

Kombinimi i materialeve dhe ngjytave, bejne qe kurre dy punime mos te duken njesoj.

 

Harta


  • Tirana = 40 km
  • Qendra, Durres = 2 km
  • Porti Detar = 3 km

 

 

Kontakte
Oneda sh.p.k. Printoni
Adresa:
Lagja. 14.
Spitalle, Durres
Albania

E-mail: oneda@oneda-granit.com
Telefoni: +355 52 237 335
Faksi:

+355 52 237 335

http://www.oneda-granit.com/

Posted via web from Agjencia eMagic

Prof. Liman Varoshi zbardh historinë e “Ballkanit mes tri perandorive”

Një vështrim perëndimor mbi historinë e Ballkanit, botim i “Naimi” - shtëpi botuese dhe studio letrare në bashkëpunim me universitetin “A. Xhuvani”, Elbasan

Një vështrim perëndimor mbi historinë e Ballkanit . Kështu mund të cilësohet monografia shkencore “Ballkanet mes tri perandorive” e Liman Varoshit, rektor i Universitetit “A. Xhuvani”, Elbasan. Libri sapo është publikuar nga “Naimi” - shtëpi botuese dhe studio letrare. Në parathënie të librit, autori shkruan se “Ndërlikimet më të mëdha historia e popujve të këtij rajoni, që shpesh është cilësuar si më i vonuari i Europës (“Ballkanet do të ulen në tryezën e kontinentit mëmë një ditë më pas”); kanë ndodhur kur ka dalë problemi i vendosjes së kufijve të brendshëm. Edhe pse, sikurse thuhet shpesh me difidencë, ballkanasit prodhojnë më shumë histori se sa mund të konsumojnë, në të vërtetë shumica e konflikteve të brendshme të rajonit ka marrë shkas nga akte të mirënjohura të Fuqive të Mëdha europiane, akte të mirënjohura qoftë për mirë a për keq, të cilat kanë rregulluar përkohësisht paqet e paqendrueshme midis tri perandorive më të mëdha të kohëve të reja: Perandorisë së Shenjtë Romake (Austro-hungareze), Perandorisë Ruse dhe asaj Osmane”. Historiani vëren se historia e popujve të Ballkanit është e mbushur me luftë dhe konflikte. Kjo ka arsye objektive, por më shumë është e lidhur me militarizimin ideologjik tradicional të shkencave kombëtare të tyre. Eshtë fakt se historianët ballkanas nuk janë mësuar jo ta pohojnë njëri-tjetrin, por as ta dëgjojnë njëri-tjetrin, dhe kjo ka pasur pasojat e veta edhe në mendësinë e edukimit arsimor shtetëror. 
Në librin “Ballkanet mes tri perandorive” e Liman Varoshit bëhet një përpjekje që historia e Ballkanit të vështrohet si një e tërë dhe e ndërkushtëzuar. Dhe në fakt nuk ka ngjarje që të ketë ndodhur në historinë e një populli ballkanas që të mos ketë pasur ndikimin e vet, për të mirë apo për të keq, tek fati i tjetrit. Një histori puritane kombëtare shqiptare, greke apo serbe, bullgare apo turke, të paktën për dy shekujt e fundmë, por sigurisht dhe për më herët, nuk ekziston dhe nuk mund të shkruhet. Baza faktologjike e librit përbëhet prej burimesh perëndimore, kryesisht të kryeqendrave ku janë marrë vendimet për fatet e popujve ballkanas. Gjithashtu, janë referuar edhe mendime të kolegëve kërkues në vendet fqinje, sepse kurrë një histori nuk mund të jetë e plotë pa vështrimin e tjetrit, qoftë ky dhe një vështrim jodashamirës dhe kundër një pikëpamjeje shkencore kombëtare të ngulitur.
Lexuesi është i lutur të vlerësojë se në këtë studim, veç informacionit, një rend parësor ka përpjekja për një vështrim perëndimor të historisë së Ballkaneve dhe popujve që i përbëjnë, histori që është shkruar nëpërmjet traktateve dhe marrëveshjeve të tri perandorive të mëdha, rrëzimi i të cilave qe fitorja më e madhe e Luftës së Parë Botërore. Pa shthurjen e këtyre tri perandorive pavarësia e shteteve të Ballkanit do të kishte qenë dhe më tej utopike dhe shumë e paqartë, peng raportesh ndërkontinentale.


Botim i ri
Titulli: Ballkanet mes tri perandorive
Autor: Prof. dr. Liman Varoshi
Gjinia: Monografi shkencore
Redaktor shkencor: Prof. dr. Shaban Sinani
Recensues: Prof. dr. Vilson Kuri, Dr. Etleva Lala
Botues: “Naimi” - shtëpi botuese dhe studio letrare
Numri i faqeve: 300
Cmimi: 500 lekë

Posted via web from Agjencia eMagic

HIT OIL - Tetove

"MJ - Magjia, cmenduria, e gjithe historia 1958 - 2009" i shkrimtarit amerikan J. Randy Taraborrelli

Ikonë … Inovator … Këngëtar … Kompozitor … Kërcimtar … Artist videoklipesh … dhe Fenomen Ndërkombëtar … Nuk ka ekzistuar asnjëherë një superstar që të kapërcente kaq shumë kufij – dhe të thyente kaq shumë tabu – sa Majkëll Xheksoni, të ketë arritur një sukses komercial të padëgjuar më parë, duke tejkaluar të gjithë artistët e mëparshëm në influencë dhe në numrin e disqeve të shitura kudo në botë.

Biografi i njohur i personaliteteve të famshme J. Randy Taraborrelli ka ripunuar këtë roman bestseller të New York Times që ai shkroi 18 vjet më pare, përfshi detaje të fshehta të jetës së Majkëll Xheksonit deri në vdekjen e tij të parakohshme dhe hidhërimin që vijoi. Mbështetur në më tepër se 35 vjet hulumtime dhe qindra intervista ekskluzive me shumë prej njerëzve më të afërt të yllit të muzikës dhe me vetë Majkëllin, Taraborrelli analizon dhe zbulon njeriun që fshihet pas mitit.

Ai tregon historinë e fëmijërisë së Majkëllit, konfliktet me prindërit, motrat dhe vëllezërit e tij, pamjen fizike gjithnjë në ndryshim, truket e çuditshme publicitare, martesën me Liza Meri Preslin e më vonë Debi Roun, konfliktet ligjore dhe komerciale, problemet shëndetsore dhe varësinë nga ilaçet qetësuese.

Do ta shihni Majkëllin si kurrë më parë: një njeri i pasioneve, kontradiktave dhe mjaft i dhimbsur; baba i dashur dhe biznesmen i mprehtë; fëmija yll që orkestroi karrierën e tij drejt fames së pamatë; filantrop që luftoi kundër varfërisë në botë; një artist 50-vjeçar që po përgatitej për një rikthim rekordthyes. MAJKËLL XHEKSON: Magjia, Çmenduria, e Gjithë Historia, 1958 - 2009 është libri autentik për njërin prej artistëve më të talentuar dhe më të mistershëm të kohës sonë, jeta dhe karriera e të cilit ishin me të vërtetë, magji dhe çmenduri.

Ky roman, i dokumentuar me kujdes, i shkruar me një stil tërheqës dhe shpesh prekës, është një homazh për njeriun e paharrueshëm, Mbretin e Popit, Majkëll Xhekson.

 

Perktheu nga origjinali:  Maniela Hoxholli (Sota)

Posted via web from Agjencia eMagic

Google+ Followers

Flurudha Press

Botimet Shqiptare

Shtypi Shqiptar

MUZIKA DHE HUMORI SHQIPTAR

VIP Magazine

Sex, dashuri, intimitet

Shëndeti dhe bukuria

E shtuna magjike

Flurudha Press

Shqipëria është vendi më i mirë për t’u vizituar në vitin 2014

Shtypi

Veze Sharri dhe Lecker

Më të lexuara

Letërsi,ese,kritikë...

Contact

Name

Email *

Message *

Arkivi